Metodologia testu NIFTY™

Wolne fragmenty DNA (cffDNA) to krótkie fragmenty DNA, które można znaleźć we krwi. W czasie ciąży fragmenty DNA pochodzące zarówno od matki, jak i płodu (cffDNA) są obecne w krwioobiegu matki.

Test NIFTY™ wymaga pobrania małej próbki krwi matki (ok 10 ml). cffDNA we krwi matki jest następnie analizowane w celu wykrycia nieprawidłowości chromosomalnych. Jeśli obecna jest aneuploidia, wykryte zostaną małe nadmiary lub deficyty w liczebności dotkniętego chromosomu.

NIFTY™ skutecznie rozwiązuje trudność w pomiarze koncentracji stężenia określonego chromosomu DNA dzięki zastosowaniu technologii masowego równoległego sekwencjonowania (MPS). Oznacza to sekwencjonowanie dla potrzeb NIFTY™ milionów fragmentów zarówno DNA płodowego, jak i matczynego z każdej próbki.

Korzystając z technologii sekwencjonowania całego genomu i czterech różnych schematów analizy bioinformatycznej, test NIFTY™ jest w stanie analizować dane w całym genomie i porównywać chromosomy w badanej próbce z optymalnymi chromosomami odniesienia, aby dokładnie określić obecność nieprawidłowości genetycznej.

W przeciwieństwie do metod „ukierunkowanego sekwencjonowania” stosowanych w niektórych innych testach NIPT, metodologia NIFTY™ pozwala na uzyskanie bardzo dokładnych wyników niezależnie od objawów klinicznych pacjenta i szerszego zakresu opcji testowych, w tym w przypadku trisomii, zaburzen chromosomów płciowych i syundromów delecji.

Chciałabyś dowiedzieć się więcej?

Skontaktuj się z nami, a my pomożemy Ci znaleźć odpowiedź na każde Twoje pytanie.

To pole jest wymagane.
To pole jest wymagane.
To pole jest wymagane.